Şirket Kurmak (Bilişim Sektörü) için 15 madde !

domain-hunter2

Bilişim sektörünü takip ediyorum da çoğu şirket bulut bilişim işine girilmiş durumda yani eğer bir şirket açmak istiyorsanız bence bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Aklıma geldi ve bende bir araştırma yaptım bir şirket açmak istersek nelere dikkat etmeliyiz ? Benim gördüklerimi anlatayım sizlere eğer bir şirket kurmak kafanızı kemiriyorsa benim gibi ;

 1. Öncelikle şirket kuracaksanız en az 2 kişi olmalısınız. Takım Kur!
 2. Büyük şirketlerde gördüğüm toplantılarda sürekli olarak şu cümleyi tekrarlayıp insanları motive ediyorlar Biz bir aileyiz! eğer böyle düşünür ve düşündürürseniz insanlar size daha güven dolu bakıyor.
 3. Öncelikli olarak yaptığınız üründe bitiyor olay şöyle internette gezerken gördüm çoğu insanın yaptığı hata daha bir ürün yok ortada öncelikle iyi bir Ürün üret! eğer bu şekilde yaparsan kaliten artacaktır.
 4. Şirket kuracaksanız direk kar etmeyi düşünürseniz kısa sürede batarsınız. Yaptığınız ürünlere odaklanın onlara en iyi hale getirmek Geliştirmek Gerek! eğer geliştirirsek insanlara karşı devamlılık sağlarız.
 5. Bir fark yaratmak çok önemli eğer fark yaratamıyorsanız hiç bir zaman büyüyemeyeceksiniz! Bir Fark Yarat! eğer bir fark yaratamıyorsanız etkiniz kısa sürede biter sonuç yine hüsran olacaktır! Her zaman yenilenmek ve yeni ürünler ortaya sürmek gerekli…
 6. Eğer ben büyük bir şirket olmak istiyorum diyorsanız ilk olarak şirketti doğru yerde olması gerekir kendi sektörünüzün dışında bir yerde kurarsanız rakiplerinizi takipçi olarak yakalaya massınız. Doğru Yer Bul!
 7. Bilişim sektöründe iseniz hiç bir zaman fikrinizi kimseye söylemeyin bu yüzden 1.kurala bakarsanız güvenilir bir takım kurmak bu yüzden önemli Fikrini Sakla! Eğer fikrinizi birisi gelirde çalarsa sonra arkasında bakarsınız!
 8. Şirketi yönetmek çok önemli şirket benim ben yönetirim sakın demeyin deneyiminiz yok sonuç her zaman hüsran olacaktır… Diğer büyük şirketlerin kurulum aşamalarını araştırdım ve sonuç olarak aynen şöyle Google, DELL gibi şirketler yöneticilerini 50 yaş üzeri insanlar tecrübeli kişilerden oluşturuyorlar böylelikle hata yapmayı düşürüyor… Tecrübeli Yöneticiler Bul!
 9. Reklamlara gelince bu konuda Google bize büyük kolaylık sağlıyor kısa sürede bizi üst sıralara taşıyabilecek bir potansiyeli var! Reklamları Doğru yerlere ver!
 10. Çok çalışmak çok önem taşıyor. Bakın bir çok kişi büyümek isterken sabah 8 akşam 5 şeklinde çalışırsanız her zaman yerinizde sayarsınız! Büyümek isterseniz iş ile yatıp iş ile kalkmak şart en düşün 12 – 15 saat çalışmak şark bana göre! Çok Çalışmak!
 11. Analiz etmek çok önemlidir elinizde veriler çok önemli Google’un adwords uygulamasındaki anahtar kelimelerin aranma sonuçlarına bakın insanlara neler arıyor neler istiyorlar! Analiz Etmek!
 12. Şirket kurarken kafanızda bu olayı tamamen odaklamanız gerekiyor şimdi bir bilgisayar programı yaparken odaklanamıyorsanız ve ev ortamında çalışıyorsanız kolay bir yöntem bir şirket ismi düşünün ama isim düşünürken elit kelimeler kullanın köşe başı bakkal isimleri seçmeyin! Bulduğunuz bir isimi beyaz bir t-shirt’e bastırın ve bunu işite çalışırken giyin bu işe ne kadar odaklandığınız gösterecektir. Sizi motive edecek ve işe olgunluk getirecektir! Ciddiye Al!
 13. Şirket kurarken şirkettin en az 10 maddelik (artabilir) bir protokol yada çalışma şartları olmalı buna bu ismin altında çalışan herkes uymak zorundadır ama işin ciddiyetini bozup sakın sert düşünmeyin sonuçta siz bir ailesiniz! Kuralları Koy!
 14. Pazarlama konusu çok önemli her zaman pazarlamacı arkadaşlar ile bağlantılarınızı kaybetmeyin bunlar size iş sağlayacak olan aracılardır. Bağlantıları Koru!
 15. Son madde eğer bir şirket kuracaksanız hem kendinize hem de takımıza kurduğunuz isme güvenin eğer siz inanmazsanız kimse inanmayacaktır! Kendinize inanın!

Eğer eklemek istedikleriniz varsa yorum şeklinde gönderebilirsiniz! Kısa bir örnek vermek istiyorum internetten para kazanmak isterseniz önce içerik üretin üretmezseniz sonuç hüsran olacaktır ben bir site kurdum wordpress haber sitesi ee? İçerik yok Hürriyet gibi büyük gazetelere rakip mi düşünüyorsun kendini  2 tane haber var içinde hadi buna seo yapalım sonuçlarda yükselsin sen 10.000 tl harcasan reklam verip gene bir yere gelemezsin neden Hürriyette ki editör günde 50 tane konu giriyor sen ne yaptın 2 haber wordpress hazır site senin bu adama geçmek gibi bir düşüncen olamaz imkansızdır! Neyse bugünlük bu kadar yeter 🙂

Şirket Kurmak (Bilişim Sektörü) için 15 madde !” hakkında 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.