Google Hackathon

Merhaba herkese uzun zamandır yazamıyorum yine ancak çok hızlı iş değişiklikleri yaptım son zamanlarda o yüzden hiç fırsatım olmadı malesef. Yakın zamanda gittiğim Google Hackathon etkinliğinden bahsetmek istiyorum. Burada mobil ortamdaki websitelerini nasıl daha performanslı bir hale getiririz üzerine Google çalışanları tarafından mini bir eğitimden sonra hızlıca büyük markalar ve firmalar ile yarışma fırsatım oldu. Burada neler yaptığıma gelince mobil sitenin Google arama sonuçlarında nasıl en sıralara çıkarırız ve neler yaparsak bizim önce websitelerimizi ön plana çıkarır üzerine ve hızın ne kadar önemli olduğunu gösterdiler. Gün içinde birde yarışma vardı bende bir fırsattan ötürü kendi projelerimden birisi olan dronegaraj.com websitesi ile katılma fırsatım oldu.

Google

Progressive Web Apps are experiences that combine the best of the web and the best of apps. They load quickly, even on flaky networks, can re-engage with users by sending web push notifications, have an icon on the home screen and load as top-level, full screen experiences.

The agenda includes presentation and codelabs from Google EMEA Mobile Solutions Engineer and Progressive Web Apps Expert Ahmed Fadel, will feature technical and business content. This is a high impact hands-on workshop for mobile web developers from a select group of top partners in Turkey. You will leave the event with your first Progressive Web App.

Please join us to learn about the future of the web with Progressive Web Apps, why they are important and how to build and deploy them effectively.

Sonuç açıklandığında durum o büyük markaların yarıştığı toplamda 25 30 civarında websitesinden 10cu sırada olmuştum bu benim için oldukça geliştirici oldu.
IMG_2626

IMG_2629

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.